Neler Yapıyoruz

Bilgisayar Teknik servis hizmetimiz ürünü bize getirdikten sonra şu şekilde işlemektedir. Ürün teslimde kayıt altına alınarak teslim alınmaktadır. Ürününüz incelendikten sonra iletişim numaranızdan sizinle irtibat kurulur. Ürün arıza tespiti tamamen ücretsizdir. Bu ana kadar ürüne herhangi bir işlem yapılmamıştır sadece ürün arıza tespiti yapılmıştır. Ürününüzün arızası hakkında detaylı bilgi verilip. Sizden onay aldıktan sonra ürünü en kısa onarım ve test süresi size belirtip işleme başlanmaktadır. Yapılan işlemler ortalama 1 yıl garanti verilmektedir.

  Notebook Anakart Arızası:Bilgisayarınız yıllarca çalışması sonucu arızası yapması kaçınılmazdır .Bunların başlıca sebepleri arasında bilgisayarın bakımlarının aksatılması gelmektedir. Bilgisayarınızı fişe taktınız ve elektrik almıyor ise öncelikle servisimize geldiğinizde şarj aleti test edilmektedir. Şarj cihazı sağlam ise bilgisayarınızın anakartı arızalı olma ihtimali çok yüksektir. Bilgisayarınızın anakart arızası teşhisi konulduktan sonra onarım süreci başlamaktadır. Zaman ve fiyat bilgisi verildikten sonra onayınız alınarak işlemler başlamaktadır. Onarılan bilgisayarınıza garanti vermekteyiz.

  Chipset Arızası(Ekran Kartı GPU):Bilgisayarınızı açtınız ve görüntü gelmiyor ise ekran kartı arızalanmıştır.Unutmayalım ki bilgisayarlarda arabalar gibi bakım süreleri vardır. Bilgisayarınızın bakım süresi ısınmaya başladığı zaman gelmiş demektir. Termal bakım ve fan temizliği yapılmayan bilgisayarlar zamanla ısınarak ekran kartı arızası yapmaktadır. Ekran kartınızın onarımı garantili olarak yapmaktayız.

  Sıvı Teması:Bilgisayarınız üzerinde oluşabilecek sıvı temasına zamanında müdahale şarttır. .Sıvı döküldü ama bilgisayarım çalışıyor yine de müdahale edilmesi gerekiyor mu? Evet müdahale edilmesi gerekiyor. Çünkü  sıvı dökülen bilgisayarın anakartında elektronik olarak çürümeler ve korozyonlanmalar başlamaktadır .Tıpkı sinsi şekilde ilerleyen kanser hücresi gibidir bilgisayarınızın maruz kaldığı sıvılar. Zamanında müdahale ile bilgisayarınızı kurtarıyoruz.

  Şarj Soketi Arızası:Kullanım şekline bağlı olarak bilgisayarların(notebook) şarj soketleri parçalanmakta yada kırılmaktadır.Şarj soketi değişimini garantili olarak değiştirmekteyiz.

  Laptop Menteşe ve Kasa Tamiri:Bilgisayarınız düştü mü?Kasası kırıldı mı ? Telaş etmeyin. Bilgisayarınızın kırılan kasa aksamının tamiri ve menteşe tamirini profesyonel olarak yapmaktayız. Laptop kasa kırılmaları bunun dışında markaya göre kronik olabilir ve fiziksel olarak kırılma arızası yapmaktadır.

  Hard Disk Arızası:Çalışma ömrüne bağlı olarak bilgisayarınızın hard diski yani bilgilerinizin depo kaynağı arıza yapmaktadır.Bilgisayarınız ağır çalışmakta veya işlemler yaparken işlemler arası donma yapmakta ise hard disk arızasının sinyallerini size vermektedir. Bu şekilde kullanımına devam edilen hard diskler zamanla komple arızalanarak veri kaybına yol açmaktadır. Verilerinizin güvenliği için bilgisayarınızın hard disk testini yapmakta ve teşhisi erken koymaktayız.Bozuk olan hard diskin yerine yenisi takılarak bilgilerinizi yeni hard diske aktarmaktayız.

  Klavyenin Tuşları Basmıyor(Notebook):Bilgisayarınızın klavyesinin tuşları kullanım deformesi,dökülen sıvı teması,hava şartlarının sık değişimi ve tuşların yerinden kırılarak sökülmesi gibi sonuçlar sonrası çalışmamaktadır. Bilgisayarınızı servisimize getirerek komple klavye takımınızın yenisi ile değişimi talebinde bulunabilirsiniz.

  Laptop Ekran Değişimi:Bilgisayarınızın ekranı talihsiz bir olay sonucu kırıldı mı? Telaş etmeyin. Bilgisayarınızı servisimize getirerek. Uygun ekranı kısa süre içinde montajını tamamlayıp bilgisayarınızı size teslim etmekteyiz.

   Şarj Soketi:Tabletinizin şarj kablosunu ters taktınız,şarjda kullanır iken tabletinizi düşürdünüz veya şarjda iken kullanım şekline bağlı olarak şarj soketini kırarsınız.Kırılan soketinizin yerine yenisi takmaktayız ve garanti vermekteyiz.

   İç Ekran(LCD) Kırıldı:Tabletiniz düştü ve ekranında mürekkeplenme veya görüntüsünde bozulma oldu ise iç ekranı kırılmıştır veya bozulmuştur. Bu durumda tabletin iç ekran değişimi yapmaktayız.

   Dokunmatik Kırıldı:Tabletler sık sık yere düşmesi sonucun da dokunmatik arızası yapmakta veya kırılmaktadır.Profesyonel şekilde tabletinizde görsel kayıp olmadan dokunmatik değişimi yapmaktayız.